Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi przemekturysta z miasteczka Bydgoszcz. Mam przejechane 62822.25 kilometrów w tym 1419.46 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 13.27 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy przemekturysta.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w kategorii

Singlowa

Dystans całkowity:43182.66 km (w terenie 260.52 km; 0.60%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:348
Średnio na aktywność:124.09 km
Więcej statystyk
  • DST 53.30km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze

Do Solca po dwa kościoły

Czwartek, 16 kwietnia 2015 · dodano: 16.04.2015 | Komentarze 2

Krótki wypad do Solca Kujawskiego w celu dodania do mojej kolekcji „KOP” czyli Kolarskiej Odznaki Pielgrzymiej dwóch najstarszych kościołów z tego miasteczka. Do Solca jechałem w tempie naprawdę ekspresowym – ze średnią chyba 30 km/h. Wiatr wiejący tego dnia dość silnie, akurat w tym kierunku sprzyjał takiemu sprintowi. Najpierw podjechałem do znanego mi już z wcześniejszych rajdów, kościoła p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, a potem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszy z nich wzniesiony ponad 100 lat na miejscu dawnej drewnianej świątyni, a drugi w latach 40-tych XIX wieku jako kościół ewangelicki. Z Solca udałem się w kierunku Torunia, ale tym razem nie planowałem zwiedzania grodu Kopernika i już w Przyłubiu wybrałem drogę powrotną do Bydgoszczy. Ta cześć mojego wyjazdu była o wiele mniej przyjemna. Sprzyjający mi do tej pory wiatr, z uwagi na zmianę kierunku jazdy strasznie ją spowolnił i średnia spadła mi do ok. 18 km/h. Oczywiście dodatkową atrakcją były „śmigające” TIR’y oraz inne pędzące samochody. Na szczęście na wysokości Emilianowa po przejechaniu przez most, odbiłem do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i znowu jechało się przyjemnie aż do samych Bartodziei.

Przebieg trasy: Bydgoszcz-Bartodzieje, Łęgnowo, Otorowo, Solec Kujawski, Przyłubie, Makowiska, Emilianowo, BPPT, Bydgoszcz-Bartodzieje.

Kategoria Singlowa


  • DST 62.00km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze

Ścieżka i Koronowskie Świątynie

Środa, 8 kwietnia 2015 · dodano: 08.04.2015 | Komentarze 2

Nadszedł czas aby wreszcie przejechać się ścieżką rowerową z Bydgoszczy do Koronowa. Pogoda z uwagi na dość silny wiatr do idealnych nie należała, ale dzisiejsza i zarazem pierwsza przejażdżka BRA, utwierdziła mnie w przekonaniu że nie jest najgorzej. Tym bardziej zależało mi na wypadzie do Koronowa z uwagi na chęć zaliczenia tamtejszych zabytkowych kościołów.
Z domu wyjechałem ok. godz. 17.30 i od razu pognałem ul. Kamienną w kierunku centrum. Zanim jednak dojechałem do początku ścieżki, postanowiłem odwiedzić naszego „dilera” Garmina przy ul. Grunwaldzkiej. Niestety, ale pocałowałem tylko klamkę bo mimo informacji, że sklep jest czynny do 18.00, zamykany jest godzinę wcześniej. Po chwili czekała mnie kolejna niespodzianka. Jechałem niestety nieodpowiednią stroną ul. Grunwaldzkiej i z uwagi na remont mostu kolejowego, musiałem przedostać się na jego drugą stronę drepcząc po torach kolejowych. Uff…, na szczęście nie jechał żaden pociąg;). Potem już bez żadnych przeszkód dojechałem do początku ścieżki czyli do skrzyżowania ulic Koronowskiej i Opławieckiej.
Jechało się bardzo przyjemnie. Momentami ścieżka miała „serpentynowy” charakter, wijąc się miedzy drzewami. Po chwili dojechałem do znanego mi już wcześniej miejsca, czyli restauracji „Leśna Chata” naprzeciwko której zrobiono pierwszy punkt postojowy. Następny odcinek też nie był dla mnie nowiną – trasa cały czas prowadziła wzdłuż DK 25. Tak oto dojechałem sobie do Tryszczyna, za którym to ścieżka nagle odbiła w lewo od „krajówki”. Zatrzymałem się chwilę bo zwątpiłem czy jadę dobrze, ale szybki rzut oka na opis ścieżki ze strony „Wirtualne Szlaki” i już nie miałem żadnych wątpliwości. Ten odcinek przez jakiś czas prowadził wzdłuż sadów, a potem znowu „dobił” do krajówki i tak dojechałem sobie do Gościeradza. Następnie przed Stopką ścieżka skręciła w prawo w kierunku Koronowa, a w właściwie Okola.
Początkowo jechałem w sąsiedztwie jakiś zabudowań przemysłowych, a potem miejscami pojawiały się małe kompleksy leśne aż dojechałem do drugiego punktu postojowego. Zaraz za nim pojawił się widok pięknie odrestaurowanego mostu kolejki wąskotorowej. Przyznam się szczerze, że ostatni raz byłem tutaj 6 lat temu i to co zobaczyłem zdecydowanie różniło od tego, co miałem okazję wtedy oglądać. Przede wszystkim zmieniło się otoczenie mostu od strony Bydgoszczy. Zniknęły zarośla, które wtedy porastały wjazd od tamtej strony, a w to miejsce dobudowano przedłużkę do mostu właściwego i taras, który umożliwiał podziwianie jego widoku. Usunięto z niego tory kolejowe, ale ślad po ich istnieniu został odpowiedni zaznaczony.
Po zakończeniu tej krótkiej lustracji, ruszyłem w kierunku Koronowa. Kiedy dojechałem na miejsce od razu pojechałem zobaczyć (w końcu !) z bliska tamtejszą bazylikę. Kiedyś wraz z przyległym klasztorem wchodziła w skład opactwa cysterskiego. Jednak o zwiedzaniu dawnego klasztoru raczej nie było mowy z uwagi na fakt, że od 2 stuleci funkcjonuje tam zakład karny. Tak więc udałem się tylko do plebanii po pieczątkę, potem jeszcze rzuciłem okiem na kościół p.w. św. Andrzeja i od razu udałem się w drogę powrotną do Bydgoszczy.

Przebieg trasy: Bydgoszcz-Bartodzieje, Tryszczyn, Gościeradz, Okole, Koronowo, Samociążek, Bożenkowo, Maksymilianowo, Niemcz, Bydgoszcz-Bartodzieje

Początkowy odcinek ścieżki między ul. Opławiecką a Leśna Chatą
Początkowy odcinek ścieżki między ul. Opławiecką a Leśna Chatą © karolxii

Pierwszy punkt postojowy naprzeciwko Leśnej Chaty
Pierwszy punkt postojowy naprzeciwko Leśnej Chaty © karolxii

Odcinek między Tryszczynem a Gościeradzem
Odcinek między Tryszczynem a Gościeradzem © karolxii

Drugi punkt postojowy w pobliżu mostu kolejowego
Drugi punkt postojowy w pobliżu mostu kolejowego © karolxii

Odnowiony most dawnej kolejki wąskotorowej
Odnowiony most dawnej kolejki wąskotorowej © karolxii

Tak wygląda przejazd przez most obecnie w kierunku Koronowa
Tak wygląda przejazd przez most obecnie w kierunku Koronowa © karolxii

A tak wyglądał 6 lat temu - ujęcie w kierunku Bydgoszczy
A tak wyglądał 6 lat temu - ujęcie w kierunku Bydgoszczy © karolxii

Pierwsza z Koronowskich Świątyń - bazylika pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Pierwsza z Koronowskich Świątyń - bazylika pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny © karolxii

Druga - kościół pw. Świętego Andrzeja
Druga - kościół pw. Świętego Andrzeja © karolxii

Kategoria Singlowa


  • DST 41.00km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wielkanocne rowerowanie

Niedziela, 5 kwietnia 2015 · dodano: 05.04.2015 | Komentarze 2

Po długim czasie przestoju i rowerowego lenistwa czas na małą przejażdżkę. Z początku nie za bardzo wiedziałem dokąd jechać bo czasu nie było zbyt wiele, ale po chwili zdecydowałem: do Maksymilianowa, a potem „się zobaczy”.
Najpierw do „Myśla” i dalej przez park asfaltówką w kierunku torów kolejowych. Kiedy dojechałem do ścieżki prowadzącej przez las prościutko do „Maksa”, zmuszony byłem zmienić kierunek z uwagi błoto, które nie czyniły jazdy zbyt komfortowej. Tak więc przez Rynkowo, gdzie zatrzymałem się przy ruinach dawnego internatu Zespołu Szkół Kolejowych, potem przez las i do tej pory nie znaną mi ścieżyną wśród zabudowań domostw jednorodzinnych Niemcza. Następnie „Maks” i Żołędowo, gdzie odbijam w prawo. Z Niw jadę bardzo fajną ścieżką asfaltową i dojeżdżam do Jarużyna. Chwila zastanowienia i śmigam do Starego Fordonu. Początkowo mijam typowe dla tego osiedla blokowiska i jakiś nowo wybudowany kościół. Dojeżdżam do ul. Rybaki i tutaj wspinam się na wał przeciwpowodziowy, gdzie chyba po raz pierwszy mam okazją popatrzeć sobie na Wisłę z perspektywy Starego Fordonu, a także zobaczyć prowadzący tym wałem odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej. Po chwili jestem już w samym sercu Starego Fordonu czyli na rynku wraz z kościołem p.w. św. Mikołaja, a potem odwrót przez Nowy Fordon w kierunku Bartodziei.

Przebieg trasy: Bydgoszcz-Bartodzieje, Myślęcinek, Maksymilianowo, Żołędowo, Jarużyn, Bydgoszcz-Stary Fordon, Bydgoszcz-Bartodzieje.

Reklama szlaku pieszego z Borów Tucholskich w naszym Myślęcinku
Reklama szlaku pieszego z Borów Tucholskich w naszym Myślęcinku © karolxii

Rynkowo. Kiedyś tu był internat mojej kochanej
Rynkowo. Kiedyś tu był internat mojej kochanej "kolejówy":( © karolxii

Bardzo porządna ściezka rowerowa z Żołędowa do Jarużyna i Powerade gratis;)
Bardzo porządna ściezka rowerowa z Żołędowa do Jarużyna i Powerade gratis;) © karolxii


"Wałowy" odcinek WTR w Starym Fordonie © karolxii

Ulica Bydgoska w Starym Fordonie czyli ulica Bydgoska w Bydgoszczy:)
Ulica Bydgoska w Starym Fordonie czyli ulica Bydgoska w Bydgoszczy:) © karolxii

Kategoria Singlowa


"Szlakiem" Unisław-Chełmno

Piątek, 16 stycznia 2015 · dodano: 16.01.2015 | Komentarze 1

Od pewnego czasu planując wycieczki piesze, brałem pod uwagę przede wszystkim „zaliczanie” oznakowanych szlaków PTTK. Tym razem jednak doszedłem do wniosku, że w mojej najbliższej okolicy są miejsca, które warto zobaczyć i które niestety zostały pominięte przez znakarzy podczas planowania przez nich kolejnych, oznakowanych tras pieszych. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad przejściem odcinka między Unisławiem i Chełmnem, który to z uwagi na występowanie dość ciekawych obiektów wydawał się być „smacznym kąskiem” dla piechura. Wybór początku wycieczki i jednocześnie jej zakończenie determinowany był przede wszystkim komunikacją publiczną, która umożliwiłaby sprawne dotarcie do miejsca startu oraz w miarę szybki powrót do Bydgoszczy. Dlatego też postanowiłem, że z uwagi na bardzo dogodne godziny przyjazdu do Unisławia, czas który będę miał na dotarcie do „mety” oraz powrót do domu z Chełmna, skorzystam z usług PKS-u. Kiedy dojechałem do Unisławia zdecydowałem, że przede wszystkim nadrobię zaległości. Podczas naszej ostatniej wycieczki z Jarkiem nie udało się nam dotrzeć do zakończenia szlaku niebieskiego Zamek Bierzgłowski-Unisław. Jak się okazało końcowy znak znajduje się dokładnie na ścianie unisławskiej wieży ciśnień. Następnie udałem się do urzędu gminy po pieczątkę w „Zgnerze”, a potem koniecznie poszedłem sprawdzić co zostało z miejscowej cukrowni. A zostało chyba niewiele biorąc pod uwagę dość sporej wielkości plac między bramą wejściową a jedynym budynkiem, który się za nią zachował. Komin został wykorzystany jako maszt telefonii komórkowej, a z budynku przy bramie urządzono jakieś mieszkanie o niezbyt wysokim standardzie. Szkoda, że zamknięto zakład który istniał od przeszło 100 lat, a przy tym pracę straciło ok. 100 osób. Z Unisławia idąc w większości szosą, mijając Stablewice i Bągart dotarłem do wsi Bajerze, gdzie znajduje się zespół pałacowo-parkowy pochodzący z końca XIX wieku. Obecnie znajduje się tam Dom Rekolekcyjny należący do Towarzystwa Błogosławionego Zefiryna. Pałacem tym obecnie opiekuje się ksiądz należący do tzw. Lefebrystów. Brama prowadząca do parku była co prawda otwarta, ale ograniczyłem się do „cyknięcia” paru fotek. Potem powędrowałem do znajdującej się kilkadziesiąt metrów dalej wsi Trzebczyk, gdzie zainteresował mnie kościół p.w. Świętego Józefa Robotnika. Był zamknięty, więc i tym razem zrobiłem tylko zdjęcie. Następnie dotarłem do Kijewa Królewskiego. Tutaj akurat nie znalazłem dla siebie nic ciekawego. Jedyny interesujący mnie obiekt, czyli pokrzyżacki kościół p.w. Świętego Wawrzyńca zaliczyłem już wcześniej. Ponieważ Kijewo jest siedzibą gminy o tej samej nazwie, podskoczyłem jeszcze do urzędu gminy, gdzie dostałem kolejną pieczątkę w moim „Zgnerze”. Następną wsią był Dorposz Szlachecki. Natrafiłem tutaj na tablice informujące o znajdujących się w pobliżu elementach fortyfikacyjnych „Twierdzy Chełmno”. Trochę mnie pokusiło, żeby zejść z pierwotnie obranej trasy i zobaczyć te obiekty, ale z drugiej strony powiedziałem sobie, że przecież mam wspólnie z Jarkiem zaplanowane zaliczenie wszystkich miejsc związanych z tą twierdzą i nie ma sensu tracić teraz czasu. W Brzozowie wykorzystałem fakt, że znalazłem się przy szkole podstawowej na terenie której znajdował się fajny plac zabaw ze stołem i ławką, gdzie postanowiłem zrobić sobie przerwę „drugośniadaniową”. Do tej pory trafiały mi się niestety tylko brudne siedziska przy wiatach autobusowych. Zanim jednak usiadłem do posiłku, zapytałem o zgodę nauczycielkę, która właśnie odbywała jakieś zajęcia na terenie szkolnego boiska. Kiedy już się dokarmiłem ruszyłem dalej w kierunku Stolna, ale po drodze (jeszcze w Brzozowie) zaliczyłem jeszcze stary cmentarz ewangelicki z lat 1782-1945, który znajdował się tuż przy drodze w kierunku Zakrzewa – nie lada atrakcja dla Jarka. W Zakrzewie z kolei natrafiłem na jakieś dziwne wykopaliska – czyżby jakieś miejscowe źródło pozyskiwania piachu. Nim dotarłem do Stolna, zobaczyłem jeszcze tablice z nazwą „Małe Czyste”, ale po chwili drepcząc „dziewięćdziesiątkąjedynką” znalazłem się w Stolnie i powędrowałem jeszcze do urzędu gminy po kolejną, czyli już trzecią tego dnia, pieczątkę w moim „Zgnerze”. Ostatnim obiektem, który planowałem jeszcze zaliczyć tego dnia był pochodzący z I połowy XIX wieku, zespół pałacowo-parkowy w Grubnie. Oczywiście nie miałem większy problemów z dotarciem do tego miejsca ponieważ znajdowało się przy drodze do Chełmna. Najpierw przeszedłem przez dość duży park, który podobnie jak pałac wyglądał na zaniedbany. A sama budowla była oczywiście ogrodzona płotem i zamknięta na „cztery spusty”, tak więc o zwiedzaniu mogłem raczej zapomnieć. Zresztą pałac i tak był opustoszały. W końcu dotarłem do Chełmna. Nie poszedłem jednak jak to bywało w przeszłości na Starówkę, ale do mojego znajomego PPTK-owca, który uraczył mnie kolejnymi pieczęciami w moich książeczkach. Pogadaliśmy sobie kilkanaście minut o tym co słychać w wielkim świecie, a potem prosto od niego pognałem na dworzec PKS żeby zdążyć na autobus do Bydgoszczy. Dworzec PKP w Unisławiu
Dworzec PKP w Unisławiu © karolxii

Zabudowania dawnej cukrowni w Unisławiu
Zabudowania dawnej cukrowni w Unisławiu © karolxii

Jeszcze jedno spojrzenie na pozostałości po cukrowni
Jeszcze jedno spojrzenie na pozostałości po cukrowni © karolxii

Nazwa wsi bardzo podobna do nazwiska pewnego amerykańskiego aktora;)
Nazwa wsi bardzo podobna do nazwiska pewnego amerykańskiego aktora;) © karolxii

Neogotycki kościół pw. Świętego Józefa Robotnika w Trzebczyku
Neogotycki kościół pw. Świętego Józefa Robotnika w Trzebczyku © karolxii

Eklektyczny pałac w Bajerzu
Eklektyczny pałac w Bajerzu © karolxii

Czasami musiałem iść szosą
Czasami musiałem iść szosą © karolxii

Urząd Gminy w Kijewie Królewskim
Urząd Gminy w Kijewie Królewskim © karolxii

Elementy fortyfikacji
Elementy fortyfikacji "Twierdzy Chełmno" można znaleźć w Dorposzu Szlacheckim © karolxii

Foodpoint przy szkole w Brzozowie
Foodpoint przy szkole w Brzozowie © karolxii

Stary cmentarz ewangelicki w Brzozowie
Stary cmentarz ewangelicki w Brzozowie © karolxii

Chyba udało mi się uchwycić cztery kolory - brązowy, zielony, niebieski i biały:)
Chyba udało mi się uchwycić cztery kolory - brązowy, zielony, niebieski i biały:) © karolxii


"Tajemnicze" wykopaliska niedaleko Zakrzewa © karolxii

Pałac w Grubnie
Pałac w Grubnie © karolxii

Kategoria Piesza, Singlowa


  • DST 182.00km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze

Powiat Aleksandrowski i Toruński

Wtorek, 28 października 2014 · dodano: 29.10.2014 | Komentarze 0

Kolejna ciekawa nazwa miejscowości, a właściwie przysiółka
Kolejna ciekawa nazwa miejscowości, a właściwie przysiółka © karolxii Teren poligonu w zimowej oprawie
Teren poligonu w zimowej oprawie © karolxii Pierwsza z planowanych gmin - zaliczona
Pierwsza z planowanych gmin - zaliczona © karolxii
"Dom Towarowy" w Bądkowie;) © karolxii Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łowiczku
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łowiczku © karolxii Stacja kolejowa w Wagańcu, ale pod nazwą Nieszawa-Waganiec
Stacja kolejowa w Wagańcu, ale pod nazwą Nieszawa-Waganiec © karolxii Zespół klasztoru franciszkanów z XVII w. wraz z kościołem pw. Św. Krzyża w Nieszawie
Zespół klasztoru franciszkanów z XVII w. wraz z kościołem pw. Św. Krzyża w Nieszawie © karolxii Widok na Wisłę w Nieszawie
Widok na Wisłę w Nieszawie © karolxii Ruiny zamku biskupiego w Raciążku
Ruiny zamku biskupiego w Raciążku © karolxii Ciechocińska tężnia
Ciechocińska tężnia © karolxii
"Pompowe" zdjęcie naprzeciwko dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim © karolxii Leśny odcinek trasy między Aleksandrowem a Otłoczynem
Leśny odcinek trasy między Aleksandrowem a Otłoczynem © karolxii Ostatnia zaliczona gmina w tym dniu czyli Lubicz
Ostatnia zaliczona gmina w tym dniu czyli Lubicz © karolxii Nowy most przez Wisłę w Toruniu
Nowy most przez Wisłę w Toruniu © karolxii
Kategoria Singlowa


  • DST 158.00km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze

Kujawsko-Pomorskie Kresy - Powiat Włocławski

Piątek, 10 października 2014 · dodano: 10.10.2014 | Komentarze 3

Początek trasy - stacja kolejowa w Lubaniu
Początek trasy - stacja kolejowa w Lubaniu © karolxii Jak widać, efekt jest niesamowity;)
Jak widać, efekt jest niesamowity;) © karolxii Ratusz w Brześciu Kujawskim
Ratusz w Brześciu Kujawskim © karolxii Kościół pw. Świętego Stanisława Biskupa w Brześciu Kujawskim
Kościół pw. Świętego Stanisława Biskupa w Brześciu Kujawskim © karolxii Synagoga w Lubrańcu - obecnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
Synagoga w Lubrańcu - obecnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury © karolxii Pomnik Fryderyka Chopina w Izbicy Kujawskiej
Pomnik Fryderyka Chopina w Izbicy Kujawskiej © karolxii Pozostałości po 600-tce w Boniewie czyli torowisko i zabudowania kolejowe
Pozostałości po 600-tce w Boniewie czyli torowisko i zabudowania kolejowe © karolxii Nowoczesny budynek OSP w Choceniu
Nowoczesny budynek OSP w Choceniu © karolxii Lubień Kujawski - widok na Jezioro Lubieńskie
Lubień Kujawski - widok na Jezioro Lubieńskie © karolxii Zespół dworski z końca XIX w. w Baruchowie - obecnie siedziba urzędu gminy
Zespół dworski z końca XIX w. w Baruchowie - obecnie siedziba urzędu gminy © karolxii Pomnik Kazimierza Wielkiego w Kowalu
Pomnik Kazimierza Wielkiego w Kowalu © karolxii Włocławska katedra
Włocławska katedra © karolxii
Kategoria Singlowa


  • DST 181.00km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze

Kujawsko-Pomorskie Kresy: Kruszwica-Strzelno

Piątek, 19 września 2014 · dodano: 21.09.2014 | Komentarze 2

Romański kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu
Romański kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu © karolxii Typowy krajobraz dla południowej części woj. kujawsko-pomorskiego
Typowy krajobraz dla południowej części woj. kujawsko-pomorskiego © karolxii Dąbrowa Biskupia
Dąbrowa Biskupia © karolxii Zaliczyłem nieplanowaną gminę
Zaliczyłem nieplanowaną gminę © karolxii Kościół pw. św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi
Kościół pw. św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi © karolxii
"Centrum" Osięcin © karolxii Najdalej wysunięta na południe wieś powiatu radziejowskiego czyli Topólka
Najdalej wysunięta na południe wieś powiatu radziejowskiego czyli Topólka © karolxii Opuszczam Piotrków Kujawski
Opuszczam Piotrków Kujawski © karolxii Rynek w Radziejowie
Rynek w Radziejowie © karolxii Kolegiata pw. śś. Piotra i Pawła w Kruszwicy
Kolegiata pw. śś. Piotra i Pawła w Kruszwicy © karolxii Mysia Wieża
Mysia Wieża © karolxii Jezioro Gopło - widok z zamkowej wieży
Jezioro Gopło - widok z zamkowej wieży © karolxii Rotunda pw. św. Prokopa i
Rotunda pw. św. Prokopa i © karolxii ... kościół pw. Świętej Trójcy w Strzelnie
... kościół pw. Świętej Trójcy w Strzelnie © karolxii
Kategoria Singlowa


  • DST 210.00km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze

Kujawsko-Pomorskie Kresy: Kcynia-Mogilno

Czwartek, 18 września 2014 · dodano: 21.09.2014 | Komentarze 2

Poranna mgła niedaleko Rynarzewa
Poranna mgła niedaleko Rynarzewa © karolxii No i mamy kolejną ciekawą nazwę miejscowości
No i mamy kolejną ciekawą nazwę miejscowości © karolxii Nieczynna stacja linii kolejowej nr 356 w Kcyni
Nieczynna stacja linii kolejowej nr 356 w Kcyni © karolxii Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni © karolxii Przez Damasławek
Przez Damasławek © karolxii Rynek w Janowcu Wielkopolskim
Rynek w Janowcu Wielkopolskim © karolxii Jezioro Kołdrąbskie
Jezioro Kołdrąbskie © karolxii I do Rzymu nie miałem daleko;)
I do Rzymu nie miałem daleko;) © karolxii Kościół św. Doroty w Rogowie w trakcie odbudowy po pożarze
Kościół św. Doroty w Rogowie w trakcie odbudowy po pożarze © karolxii Przed rogowską Zaurolandią
Przed rogowską Zaurolandią © karolxii Jezioro Mogileńskie
Jezioro Mogileńskie © karolxii Budynek klasztoru Benedyktynów w Mogilnie
Budynek klasztoru Benedyktynów w Mogilnie © karolxii Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Dąbrowie
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Dąbrowie © karolxii Jezioro Pakoskie Południowe
Jezioro Pakoskie Południowe © karolxii Jeszcze zdążyłem odebrać mój ostatni zakup w Centrum Rowerowym
Jeszcze zdążyłem odebrać mój ostatni zakup w Centrum Rowerowym © karolxii
Kategoria Singlowa


  • DST 115.00km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze

Mazury - Kraina Wielkich Jezior i Zabytków - dzień pierwszy

Wtorek, 22 lipca 2014 · dodano: 03.08.2014 | Komentarze 0

Olsztyn - Brama Wysoka
Olsztyn - Brama Wysoka © karolxii Przed pomnikiem Mikołaja Kopernika
Przed pomnikiem Mikołaja Kopernika © karolxii Zamek Kapituły Warmińskiej
Zamek Kapituły Warmińskiej © karolxii Bazylika konkatedralna św. Jakuba w Olsztynie
Bazylika konkatedralna św. Jakuba w Olsztynie © karolxii Nowy Ratusz w Olsztynie
Nowy Ratusz w Olsztynie © karolxii Barczewo - kościół pw. św. Anny
Barczewo - kościół pw. św. Anny © karolxii Rynek w Biskupcu Reszelskim
Rynek w Biskupcu Reszelskim © karolxii Mój obiad z baru w Biskupcu :)
Mój obiad z baru w Biskupcu :) © karolxii Mazurskie Krajobrazy I
Mazurskie Krajobrazy I © karolxii Mazurskie Krajobrazy II
Mazurskie Krajobrazy II © karolxii Na Szlaku Krutyni
Na Szlaku Krutyni © karolxii Mrągowo czyli miasto słynnego pikniku
Mrągowo czyli miasto słynnego pikniku © karolxii Mrągowska plaża nad jeziorem Czos
Mrągowska plaża nad jeziorem Czos © karolxii Mój domek w stanicy wodnej w Wilkasach czyli ... szkoda słów:(
Mój domek w stanicy wodnej w Wilkasach czyli ... szkoda słów:( © karolxii

  • DST 150.00km
  • Aktywność Jazda na rowerze

Radzyń Chełmiński - Okonin czyli śladami Pana Samochodzika

Piątek, 18 lipca 2014 · dodano: 20.07.2014 | Komentarze 0

Kościół pw. św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim
Kościół pw. św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim © karolxii

Wieża wodna w Kowalewie Pomorskim
Wieża wodna w Kowalewie Pomorskim © karolxii

Rynek w Wąbrzeźnie
Rynek w Wąbrzeźnie © karolxii

Gotycki kościół-spichlerz we Wroniu
Gotycki kościół-spichlerz we Wroniu © karolxii Gotycka kaplica św. Jerzego w Radzyniu Chełmińskim
Gotycka kaplica św. Jerzego w Radzyniu Chełmińskim © karolxii

Kościół pw. św. Anny w Radzyniu
Kościół pw. św. Anny w Radzyniu © karolxii

Radzyński zamek
Radzyński zamek © karolxii
Zamkowe skryptorium
Zamkowe skryptorium © karolxii

Kaplica zamkowa
Kaplica zamkowa © karolxii

Widok miasto w wieży zamkowej
Widok miasto w wieży zamkowej © karolxii

Jeden z symboli zrobionych na potrzeby filmu
Jeden z symboli zrobionych na potrzeby filmu "Pan Samochodzik i Templariusze" © karolxii

Kolejny symbol w zamkowych podziemiach
Kolejny symbol w zamkowych podziemiach © karolxii

Ostatnie
Ostatnie "spojrzenie" na zamek © karolxii

Kościół pw. śś. Kosmy i Damiana w Okoninie czyli Kortumowie;)
Kościół pw. śś. Kosmy i Damiana w Okoninie czyli Kortumowie;) © karolxii


Wnętrze kościoła - słynnej chrzcielnicy nie znalazłem;)
Wnętrze kościoła - słynnej chrzcielnicy nie znalazłem;) © karolxii

Grudziądza nie mogłem sobie odpuścić
Grudziądza nie mogłem sobie odpuścić © karolxii

Kategoria Singlowa