Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi przemekturysta z miasteczka Bydgoszcz. Mam przejechane 61809.38 kilometrów w tym 1419.46 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 13.27 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy przemekturysta.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Luty, 2015

Dystans całkowity:80.40 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:1
Średnio na aktywność:80.40 km
Więcej statystyk
  • DST 80.40km
  • Sprzęt EKSPEDYSZYN
  • Aktywność Jazda na rowerze
Uczestnicy

Z wizytą w Chrystkowie

Niedziela, 22 lutego 2015 · dodano: 22.02.2015 | Komentarze 0

Obiecałem sobie, że sezon rowerowy rozpocznę dopiero w marcu, ale pogoda która raczej nie ma nic wspólnego z obecną porą roku, spowodowała że zmieniłem swoje postanowienie. Myślałem, że pierwsza tegoroczna trasa będzie kontynuacją rozpoczętej w zeszłym roku serii wyjazdów mających na celu zaliczanie gmin, ale niepewność stanu mojej kondycji i fakt, że gminy lubię zdobywać „hurtowo” ostudziła mój zapał. W planie miałem zaliczenie całego powiatu lipnowskiego i w związku z tym trasę którą musiałbym odbyć oszacowałem na ponad 200 km. Nie byłby to chyba dobry pomysł po 4 miesięcznej przerwie jazdy na rowerze i dlatego wybrałem trasę znacznie krótszą.
Wybór padł na Gruczno i nie musiałem jechać sam, bo do tego wyjazdu udało mi się namówić Jarka.
Trasa niemalże standardowa jak to bywało podczas wypadów w tym kierunku, czyli przez Fordon i Strzelce Dolne, gdzie na chwilę zatrzymaliśmy się, aby sobie popatrzeć jak wygląda miejsce, gdzie co roku odbywa się „Święto Śliwki”. Następnym obiektem był kościół w Kozielcu. Tu miałem nadzieję dostać stempel w „Kopie”, bo akurat trafiliśmy na koniec mszy św. Zamiast tego, spotkałem znajomego „duchacza”, którego znałem jeszcze z moich wyjazdów na obozy w Bory Tucholskie, kiedy byłem jeszcze w technikum. Dalej minęliśmy Topolno i kiedy przejeżdżaliśmy przez Chrystkowo, Jarek wpadł na pomysł, aby podjechać do starej zabytkowej chaty pomennonickiej. Początkowo nie miałem na to ochoty , bo zwiedzanie tego obiektu zostawiłem sobie na później, ale co mi tam …
Był to naprawdę trafiony pomysł. Pomimo tego, że chata była zamknięta dla zwiedzających z powodu jakiś prac remontowych, mieliśmy okazję porozmawiać sobie z właścicielem znajdującego się w sąsiedztwie gospodarstwa agroturystycznego p. Czesławem Kwiatkowskim. Opowiedział nam parę historii związanych z tym miejscem, z których chyba najsmutniejszą była ta o samobójstwie dawnych właścicieli tego domu, na wieść o zbliżającej się armii czerwonej. Ale i też mile nas zaskoczył, bo jak się okazało on sam urodził się w tym domu. Na koniec poczęstował nas prawdziwymi jabłkami z jego sadu.
Z Chrystkowa pojechaliśmy już prosto do Gruczna, gdzie Jarek postanowił zaliczyć tamtejsze grodzisko, czyli późniejszą górę św. Jana.
Niestety, ale czas naglił i trzeba było wracać do domu. Wybraliśmy najkrótszy wariant czyli DK 5.
Podsumowując – całkiem udany „wypadzik” z uwagi na zaliczone obiekty. Ale moja kondycja po 4 miesięcznej przerwie pozostawia wiele do życzenia.

Przebieg trasy: Bydgoszcz-Bartodzieje, Strzelce Dolne, Topolno, Gruczno, Luszkowo, Niewieścin, Trzeciewiec, Kusowo, Osielsko, Bydgoszcz-Bartodzieje.

Podbydgoskie
Podbydgoskie "Królestwo Śliwki" © karolxii

Tutaj odbywa się coroczne Święto Śliwki
Tutaj odbywa się coroczne Święto Śliwki © karolxii

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kozielcu
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kozielcu © karolxii

Nowe oznakowania ciekawych obiektów na terenie Zespołu Parków Chełmińskiego i Nadwiślańskiego
Nowe oznakowania ciekawych obiektów na terenie Zespołu Parków Chełmińskiego i Nadwiślańskiego © karolxii

Pomennonicka chata w Chrystkowie
Pomennonicka chata w Chrystkowie © karolxii

Z Jarkiem na tle chaty
Z Jarkiem na tle chaty © karolxii

Miałem szczęście trafić na walkę kogutów
Miałem szczęście trafić na walkę kogutów © karolxii

Z właścicielem gospodarstwa
Z właścicielem gospodarstwa "agro" p. Czesławem Kwiatkowskim i jego naturalnymi jabłkami;) © karolxii

Kategoria W towarzystwie